google adsense

Google AdSense ne kadar para kazandırır? Google AdSense kazançları, reklamların yayınlandığı web sitelerin popülerliğine ve reklamların yerleşimine göre değişmektedir.

Web site popülerliği çok önemlidir aynı zamanda reklam birimlerinin yerleşimleri de çok önemlidir. Doğru bölümlere yerleştirilmemiş Google AdSense reklamları kazanç sağlamaz. Bunu çok açık bir şekilde belirtebilirim.

Google AdSense ne kadar kazandırır sorusunun cevabını arıyorsanız anlaşılana göre web siteniz var ve AdSense reklamlarından ne kadar para kazanılır bunu merak ediyorsunuz.

Öncelikle AdSense nedir ve ne işe yarar?

Bu sorunun cevabını vermek istiyorum AdSense Google'nin reklam yayınlama servisidir.

Bu servise üye olmak için başvurulan websiteler uygunluk testlerinden geçerek öncelikle onay almak zorundadırlar.

Onay kazanan websitelerine AdSense'den reklam kodları alınarak uygun bölümlere yerleştrildiğinde en geç yarım saat için de reklamlar görüntülenmeye başlar.

Kazançlar bölümüne geçiş yapabiliriz.

Google AdSense ne kadar para kazandırır ?google adsense ne kadar kazandırır

AdSense'in gösterim başına ücret ödediği şehir efsanelerinden birisidir aslında bunu belirtmeden edemicem. AdSense gösterim başına değil tıklama başına ücret ödeyen bir sistemdir.

Reklam verenin reklam için ayırdığı bütçeye göre kazanç miktarı tıklama başına değişkenlik gösteriyor.

Örnek
Sitemizde gösterilen A reklamına ziyaretçiler tıkladığında 0,10 kuruş kazanabiliriz.
Sitemizde gösterilen B reklamına ziyaretçiler tıkladığında 0,65 kuruş kazanabiliriz.
Bu kazanç değişiklikleri reklam veren sitenin Google AdSense'e ayırdığı reklam bütçesine bağlıdır.

Örnek

Aynı sektörde olan iki reklam veren firma
1.firma tıklama başına 0,10 kuruş vereceğini söylüyorsa, 2.firma 0,90 kuruş vereceğini söylüyorsa öncelikli olarak 0,90 kuruş veren firmanın reklamları görüntülenmektedir.

En çok kazanaç sağlayacak reklamların görüntülendiğini var sayarsak sitenizin hitine bağlı olarak kazancınız bir hayli artar.

Google AdSense reklam tıklamaların 1000 de 20 sinin normal olduğunu düşünmektedir diye biliyorum. Bu da demek oluyor ki sitenizin günlük ziyaretçi sayısı 1000 ise 20 kişinin tıkladığını düşünerekten günlük kazancını ortalama 0,40 kuruş üzerinden 8,00 TL olarak rapora yansır.

Günlük ortalama 100.000 kişinin sitenizi ziyaret ettiğini düşünürseniz ki bu hayal değildir olabilir dünya 7 milyar nüfusun üzerinde günlük tıklama yaklaşık 2 ile 3 bin arası değişir buda demek oluyor ki ortalama 0,40 kuruştan 800TL ile 1200TL arasında günlük kazancımız olabilir.

Google AdSense ne kadar kazandırır yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayız başlka bir yazıda görüşmek üzere takipte kalmayı ve yorum yazmayı unutmayın.

2 Yorumlar

nuri dedi ki…
Peki bu söylediğiniz kadar parayı ne kadar süre içerisinde kazanmaya başlarız?
Onur dedi ki…
Merhaba günlük 100.000 hitten bahsediyoruz yeterince açıklayıcı olmalı dostum :) ki böyle bir siteye reklam vermek isteyecek bir sürü şirket olmalı
Daha yeni Daha eski